Núdzová pomoc po teroristických útokoch na Srí Lanke

Viac ako 250 ľudí zahynulo počas Veľkonočnej nedele a viac ako 500 ľudí je v nemocniciach. Ľudia zo Srí Lanky potrebujú našu pomoc.

Jedna zo žien, Mária, prežila útok v kostole. V nemocnici ju navštívil otec Basil Fernando, národný riaditeľ Pápežských misijných diel Srí Lanky. Povzbudil ju a modlil sa za ňu. Jej manžel a dve deti sú mŕtve, ona jediná zostala z rodiny nažive.

Otec Basil počul o strašných udalostiach počas svojej cesty na veľkonočnú omšu: „Bola to čierna veľkonočná nedeľa pre všetkých na Srí Lanke. Chýbajú mi slová, som v nemom úžase – nikdy som nevidel takú krutosť. Teror, táto čistá nenávisť, zasiahla našu krajinu ešte viac ako tsunami v roku 2004. Drahí priatelia na Slovensku, prosím, modlite sa za ľudí na Srí Lanke a pomôžte nám!“

Medzi obeťami je približne 50 detí, niektoré boli na prvom svätom prijímaní, iné boli práve pokrstené. Kňazi a rehoľné sestry pomáhajú pozostalým. Smútok ľudí je zmiešaný so strachom, že nenávisť a násilie by mohli pokračovať.

Arcibiskup Srí Lanky kardinál Albert Malcolm Ranjith požiadal kresťanov na celom svete o solidaritu a modlitby za obete. Pápež František vyjadril podporu kardinálovi Ranjithovi a arcidiecéze v Kolombe a modlil sa za početné obete a zranených.

Vaše príspevky a dary môžete posielať na účet Pápežských misijných diel:
SK65 3100 0000 0040 0025 6602 (Prima Banka), variabilný symbol 333.

Do poznámky uveďte svoju adresu alebo e-mail.

Ďakujem vám veľmi pekne za vašu podporu.

Viac fotografii